پوشش بام تخت جمشید

معماری مدرن و تاثیر آن بر سقف شیبدار: از گذشته تاکنون روش های معماری مختلفی هستند که هرکدام به نوبه خود طرفداران زیادی دارند. از جمله این معماری ها می توان معماری مدرن را نام برد که این شیوه معماری در بسیاری از کشور ها طرفداران مختص خود را دارد. از جمله می توان به کشورهای تازه توسعه یافته اشاره کرد. ظهور متریال جدید در صنعت ساختمان چه در سقف شیبدار، چه در نمای ساختمان و چه در طراحی داخلی ساختمان تنوع زیادی را ایجاد کرده است . شینگل، آندوویلا، آکروتایل و دیگرمتریال جدید پوشش سطح شیبدار این تنوع را چند برابر کرده اند .

معماری مدرن و تاثیر آن بر سقف شیبدار | ویلا | تخت جمشید


معماری مدرن و تاثیر آن بر سقف شیبدار | ویلا | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

معماری مدرن

معماری مدرن یا معماری نوگرا به شیوه ای از معماری گفته می شود که  در آن روش های سنتی کنارگذاشته شده و به طور کلی نمایه های تاریخی از آن حذف شده است .از نمونه های این نوع معماری می توان به آرت دکو ، معماری چمنزار  ، معماری آلی و سبک بین المللی را نام برد .

نخستین گام و نخستین آگهی مهم بین المللی در معماری نوین و مدرن توسط وایسنهوف در اشتوتگارت آلمان با عنوان “سکونتگاه ” به عنوان نقطه عطف کارهای ساختمانی در آن زمان قرار گرفت و به یکباره به عنوان نقطه عطفی ، سلسله مراتب سنتی کارهی ساختمانی را متحول کرد . از بعد از آن دوران موسسات دولتی بیشتر به توسعه معطوف شدند و کلیسا ها و قصر ها اهمیت گذشته خود را از دست دادند.از این رو نگرش دموکراتیک جدیدی بر پایه ساختار نوین پدید آمد.

پیدایش معماری مدرن

پس از جنگ جهانی مردم بر آن شدند که دست به شیوه ی نوینی از معماری بزنند. آن ها به دلیل سختی های پیش آمده سعی بر آن داشتند که همه چیز راجع گذشته خود را فراموش کنند و نو آوری و پیشرفت وسبک جدیدی  از معماری را آغاز کنند.جنبشی در معماری بوجود آمد که نام آنراعصر تحول معماری و معماری نوگرا نامیدند.معماران سعی می کردند معماری را به عنوان علم و تکنولوژی در جهان  معرفی کنند.درواقع معماری مدرن نقش بسیار حیاتی در بازسازی اروپا ایفا کرد.

این سبک از معماری جنبشی ضد ولخرجی کردن ، اسراف کردن و ظواهر و نماهای گران قیمت درساختمان های اروپایی بود. اولین ساختمان های مدرن هم آسمان خراش ها بودند. لودوویک میس وندر ووهه به این مهم اشاره کرده است که این سبک معماری در حقیقت گونه ای ساده گراست .این سبک در راستای عملکرد گرایی و مدرنیزاسیون است .درواقع فرم‌ها با عملکردرابطه مستقیم دارند و به واسطه‌ی عملکرد است که فرم‌ها ایجاد می‌شوند.

جنبش مدرن با در نظر گرفتن سکونتگاه به عنوان نقطه عطف، سلسله مراتب سنتی کارهای ساختمانی را دگرگون کرد. کلیسا و قصر، به عنوان مهم‌ترین کارهای گذشته، اهمیت خود رااز دست دادند، و از آن زمان به بعد موسسات عمومی دولتی، «توسعه» خانه را مورد توجه قرار دادند. به موجب همین امر نوعی نگرش دموکراتیک جدید، بر پایهٔ ساختار دنیای نوین پدید آمد

معماری مدرن و تاثیر آن بر سقف شیبدار | ویلا | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

معماری سقف شیبدار

در معماری مدرن طراحی سقف شیبدار و سقف ویلا بسیار مهم می باشد.در واقع باید این گونه بیان کرد که طراحی سقف شیبدار با متریال مدرن در معماری بسیار رواج پیدا کرده است. در معماری مدرن شیوه های قدیمی و منسوخ از بین  رفته و تلفیق رنگ و طرح جای خود را به طرح های یکنواخت در گذشته داده است . از همین رو در طراحی سقف شیبدار نیز تغییر  و تحولات اساسی به وجود آمده است پوشش های مدرن همچون شینگل و آندوویلا استفاده می شود . در معماری و طراحی سقف شیبدار مدرن یکی از مهم ترین مسائلی که رعایت می شود میزان شیب است . در معماری مدرن با توجه به زیاد بودن شیب سقف شیبدار از متریال مخلتف برای جلوه ی هر چه بهتر ساختمان استفاده می شود .

پوشش بام های سقف شیبدار از گذشته تا امروز پیشرفت زیادی کرده است . از برگه های چوبی و گالوانیزه و نی بامبو تا کمی قبل تر که به سفال برای پوشش سقف شیبدار رسید و فن آوری اخیر که آندوویلا و شینگل را شامل می باشد

معماری مدرن و تاثیر آن بر سقف شیبدار | ویلا | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

در معماری مدرن فضا به نحوی طراحی می شود که ممکن است درک از محیط کمی مشکل به نظر برسد اما با اندکی تامل و استفاده از متد های زیبایی شناختی می توان معنا و مفهوم طراح ، ترکیب رنگ و طرح را به صورت انتزاعی درک کرد . شینگل و آندوویلا و استفاده از چوب های طبیعی مانند تخته او اس بی  در طراحی سقف ویلا بسیار کارامد هستند .

معماری مدرن همواره با خلاقیت و نوآوری همراه است و  شکل و نمای متفاوتی به خود می گیرد. با افزایش سرعت تغییرات  و اعمال آن احساس می شود که با ساختار شکنی مواجه شده ایم. خلاقیت و تکنولوژی در معماری مدرن وارد شده است. تلاش کلیه معماران در سرتاسر دنیا بر این است که تکنیک های به کار رفته را بهبود دهند و چشم انداز نوینی از عصر حاضر را ارائه دهند. معماری به قدمت تمدن و تاریخ حرفه ای است و سازه های امروزی فراتر از بنای معمولی هستند و خلاقیت زیادی در آنها به کار رفته است.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *