آندولین چیست؟

مشخصات آندولین

آندولین از الیاف سلولز ساخته شده است که با قیر طبیعی ترکیب گردیده است. این ترکیب که به صورت تخته ای ساخته شده است، دارای ضخامت حدود 3 میلی متر است. صفحه اندولین که در ابعاد 2 متر در 0.95 متر می باشد دارای وزن بسیار سبکی در حدود 6 کیلوگرم است. سبکی آندولین باعث می گردد که جابجایی آن برای پوشش سقف شیبدار آسان باشد و همچنین وزن کم این پوشش سقف به سقف شیبدار فشاری وارد نمی کند که همین امر یکی از مزایای اندولین می باشد.

پوشش سقف آندولین برای اولین بار حدود 60 سال پیش توسعه پیدا کرد و قدمت چندین ساله آن باعث شده است که به خوبی این پوشش سقفی مورد آزمون و بررسی قرار گیرد. از این رو معمولا پوشش اندولین دارای گارانتی بسیار خوبی می باشد.

آندولین

آندولین مناسب برای سقف شیبدار

پوشش سقفی آندولین یکی از انواع پوشش سقف شیبدار مناسب برای مسقف نمودن سقف خانه و یا بنای شما می باشد. آندولین در دو مدل در بازار موجود می باشد. مدل کلاسیک که دارای 38 میلی متر پهنا می باشد و مناسب برای ساختمان های بزرگ است. مدل دوم آندولین دارای قطر 24 میلی متر می باشد که بیشتر برای گاراژ، پارکینگ و بناهای کوچک تر مناسب می باشد.

بهتر است قبل از انتخاب و خرید آندولین به فضایی که می خواهید مسقف نمائید حتما توجه کنید. در صورتی که بنای شما بزرگ است بهتر است از آندولین قطورتر و در صورتی که بنای شما کوچک تر است بهتر از آندولین سبک تر استفاده نمائید.

نحوه نصب آندولین

قبل از شروع کار، باید ارزیابی نمایید که چه میزان ورق اندولین برای پوشش سقف شیب دار شما کافی است. باید در نظر بگیرید که ورق ها باید حداقل 170 میلی متر از شیار سقف فاصله داشته باشند. این فاصله می تواند در سقف هائی که دارای شیب 5 تا 10 درجه هستند تا 300 میلی متر نیز افزایش پیدا کنند. لازم به ذکر است شیب مناسب برای نصب آندولین، 30 درصد می باشد.

آندولین ها را می توان با کمک میخ نصب نمود که نوع میخ ها باید از نوع میخ های حلقوی باشد. نصب آندولین باید به گونه ای باشد که سوراخی در سقف ایجاد نگردد که باعث نفوذ آب به داخل بنا گردد. پس زمانی که آندولین را نصب می نمائید حتما باید سوراخ های ایجاد شده توسط میخ را نیز چک نمائید که هیچ آبی را به داخل بنا نفوذ ندهد.

نحوه نصب آندولین

برای مشاهده مراحل نصب اندولین به صفحه مربوطه مراجعه نمایید و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران شرکت پوشش بام تخت جمشید تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. شرکت پوشش بام تخت جمشید با اخذ نمایندگی رسمی شینگل Cukorava و همچنین نمایندگی رسمی تخته OSB شرکت Egger در ایران آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

 

Menu
بالا