پوشش بام تخت جمشید

زیرسازی سقف شیبدار

برای تمامی افرادی که تصمیم به ساختن سقف سازه ی خود می کنند ، همواره سوالاتی مطرح خواهد شد که پاسخ تک به تک این سوالات نشانگر نیاز شما به نوع پوشش مناسب برای سقف شیبدار شما است. در مقاله ی پیش رو از جمله سوالاتی که ممکن است در این قسمت به وجود بیاید را مورد بررسی قرار می دهد.


وزن پوشش سقف شیبدار

اولین سوال که ممکن است پیش بیاید این است که وزن پوشش سقف شیبدار تا چه حد مجاز است ؟ آیا پوشش بام نیاز به زیر سازی دارد؟ سقف های بام تا چه میزان می توانند تحمل بار داشته باشند؟ تحمل بار ناشی از بارش برف و یخبندان معمولا چه مقدار است؟ چه عواملی در انتخاب نوع تیرریزی موثر است ؟
در بسیاری از مناطق جغرافیایی ، بار وارد بر سقف شیبدار زیاد بوده و گاها میزان بارش برف ممکن است به پوشش بام فشار وارد کند. به همین دلیل زیرسازی  سقف شیبدار  مهم ترین مسئله در انتخاب نوع پوشش بام می باشد.

شیب پوشش سقف

سقف پناهگاه یک ساختمان است و در کنار زیبایی باید از استحکام کافی برخوردار باشد.
شیب سقف های ویلایی , ساختمان یکی از مهم ترین مسائلی است که درهنگام زیرسازی سقف باید به آن توجه کرد.هرچه شیب سقف شیبدار بیشتر باشد فشار جاذبه روی سازه بیشتر است. به همین دلیل باید فاصله تیرریزی ها که عموما به آن آکس به آکس گفته میشود کمتر باشد.
ساختار سقف شیبدار ازچهارعوامل اصلی تشکیل شده است.اسکلت اولیه, خرپاسازی , شاسی کشی, که اصطلاحا به آن سربندی نیز گفته می شود.
شاسی کشی چوبی یا همان تیرریزی جهت ایجاد یک شبکه یکپارچه که بسترسازه مناسبی برای اجرای پوشش سقف شیبداراست انجام می شود.

شینگل رولی مزایا، اصول نصب و هزینه ها

زیرسازی سقف شیبدار

زیرسازی سقف شیب دار معمولا با چوب راد(یا چوب روسی)و یا ورق های آردواز (در گذشته) انجام میگیرد.ابتدا چهارتراش هایی به عرض 6سانتی متردرارتفاع حدودا 8 سانتی متر و به فاصله مناسب در امتدادبزرگترین شیب سازه قرار می دهند.چهارتراش هاراسته به این که سازه سقف فلزی ,چوبی ,طاق ضربی یا بتن می باشد.باید بنا بر جزئیات نقشه به سقف متصل گردد.

 

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق پی وی سی)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای ارتباط با بخش فروش با شماره 09371790195، 22180750-021 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید