پوشش بام تخت جمشید

مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی: در دنیای امروز ساختمان ‌سازی در هر نوعی به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرمصرف‌ترین صنایع شناخته می‌شود. به واسطه پیشرفت علوم و فنون، در حال حاضر از روش ‌های گوناگون و متنوعی برای ساخت ‌و ساز های کاربردی بهره گرفته می‌شود. علاوه ‌بر استفاده از روش‌ های متنوع، متریال هایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز متنوع می‌باشند. در حال حاضر اصلی ترین مواردی که برای سقف ‌سازه‌ استفاده می شود، سقف مسطح یا معمولی و سقف شیبدار می باشند. در ادامه به مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی می پردازیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم هنگام ساخت یک سازه به ‌صورت هوشمندانه‌تر و عاقلانه تر تصمیم بگیرید و یک سازه مناسب و کاربردی را داشته باشید.

مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی | شینگل | تخت جمشید

به این موضوع دقت داشته باشید که استفاده از انواع متفاوت سقف ‌ها، باید با توجه به عوامل و فاکتور های گوناگونی نهایی ‌شود. پس هیچ‌ وقت نمی‌توان تنها روی فاکتور مقرون ‌به ‌صرفه بودن و استحکام، به سراغ یک سقف برای سازه رفت. علاوه‌بر این موارد، باید حتماً به فاکتور های محیطی نیز توجه زیادی داشته باشید.

مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی

مقایسه سقف شیبدار و سقف مسطح

برای این ‌که بتوانیم به مقایسه سقف شیب‌دار و سقف معمولی بپردازیم، باید به‌ صورت جداگانه مزایا و معایب هر کدام از این سقف‌ ها را بررسی کنیم. در این شرایط شما می‌توانید با توجه به این مزایا و موارد نام ‌برده شده به مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی بپردازید و در قدم بعدی سقف مورد پسند و مناسب خودتان را انتخاب کنید.

از سقف شیبدار در انواع سقف صنعتی نظیر سقف سوله نیز استفاده می شود که با توجه به برتری های آن، انتخاب بهتری برای این سازه ها می باشد. در حالی که در ارتباط با سقف تجاری نظیر ساختمانهای اداری، مراکز خرید و … بیشتر ترجیح داده می شود که از سقف مسطح استفاده شود.

بررسی ویژگی‌ های سقف شیبدار

سقف شیبدار ویژگی‌ های گوناگون و متنوعی دارد. سقف های شیبدار زیبایی ظاهری دارند و می‌توانند با ایجاد زیبایی در سقف خانه و سقف ویلا، منجر به بهبود زیبایی ظاهری ساختمان شوند. شما می‌توانید از پوشش ‌های متنوع با رنگ ‌های گوناگون روی این سقف ها استفاده کنید تا بتوانید ویلای خودتان را زیباتر سازید. علاوه‌ بر این موضوع، این محصولات برای مناطق بارانی و کوهستانی گزینه بسیار مناسبی هستند و می‌توانند هنگام بارش باران و برف از بروز مشکلات شدید تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنند. شما با استفاده از سقف شیب دار، آسیب‌ های ناشی از باران و برف را کنترل می‌کنید و سرعت استهلاک سازه را کاهش می‌دهید.

علاوه‌ بر این موارد، شما با استفاده از سقف شیروانی در هزینه‌ های خود نیز صرفه ‌جویی زیادی می‌کنید و می‌توانید با هزینه ‌های پایین‌تری به ساخت سازه مد نظر بپردازید. علاوه ‌بر ویژگی ‌های مثبت و مزایای سقف شیبدار، بد نیست برای شما در رابطه با معایب این سقف ها نیز صحبتی داشته باشیم. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین معایب سقف شیب‌دار، ضعف شدید این نوع سقف در مقابل بادهای شدید می‌باشد. طبق تحقیقات انجام‌ شده شانس، تخریب سقف ‌های شیب‌دار در بادها و طوفان‌ های شدید بیشتر از سقف ‌های معمولی می‌باشد.

مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی

بررسی ویژگی ‌های سقف معمولی

برای مقایسه سقف شیب‌دار و سقف صاف، بعد از صحبت در رابطه با ویژگی‌ های سقف شیب‌دار بد نیست برای شما در رابطه با ویژگی ‌های مثبت و منفی سقف ‌های مسطح نیز صحبتی داشته باشیم. سقف ‌های معمولی به واسطه تولید قطعات در کارخانه ‌های هوشمند، به‌ راحتی قابل نصب می‌باشند و برای نصب آن ‌ها نیاز به نیروی متخصص نیست. این نوع سقف ها به ‌خودی ‌خود در برابر صدا، رطوبت و حرارت عایق هستند و نیازی نیست که شما به ‌صورت جداگانه از عایق‌ های گوناگون بر روی آن ‌ها بهره ببرید. علاوه ‌بر این موضوع، طبق تحقیقات انجام ‌شده این نوع سقف‌ ها در برابر آتش‌سوزی نیز مقاومت بسیار خوبی دارند و به ‌سرعت شعله‌ور نمی‌شوند و می‌توانند شانس تخریب ساختمان را پایین بیاورند. همچنین، سقف ‌های معمولی می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن مورد استفاده قرار بگیرند و نصب آن‌ ها زیاد زمان ‌بر نیست.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که سقف معمولی انواع گوناگون و متفاوتی دارند. برای مثال ویژگی‌ هایی که آن ‌ها را برای شما نام بردیم مختص سقف ‌های تیرچه بلوک می‌باشند. در سقف ‌های معمولی قطعات قابل ‌استفاده وزن بسیار سبکی دارند و کارگران می‌توانند بدون نیاز به تجهیزات خاصی آن ‌ها را جابه‌جا کنند. در کنار ویژگی‌ های مثبت، سقف ‌های معمولی ویژگی‌ های منفی زیادی نیز دارند. برای مثال در مناطق بارانی و پر برف، به علت نگهداشت آب باران و برف بر روی سقف در صورت سنگین شدن بیش از اندازه سقف، امکان تخریب آن وجود دارد در حالی که در سقف شیبدار به علت ماهیت شیب دار بودن سقف، وزن سقف سنگین نمی شود. ضمن این که اعلام این نکته ضروری است که مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش سوزی با توجه به مواد مورد استفاده متفاوت است و همینطور با توجه به پیشرفت تکنولوژی پوشش هایی اختراع شده اند که نقاط ضعف سقف شیبدار معمولی را جبران کرده اند.

سقف تجاری

سقف شیب‌دار یا سقف معمولی؟

بعد از مقایسه سقف شیبدار و سقف معمولی، حال‌ شما باید انتخاب کنید که میخواهید از کدام سقف برای سازه خودتان بهره ببرید. ما به ‌طور کامل برای شما در رابطه با مزایا و معایب این سقف ها صحبت کردیم و به شما گفتیم که ویژگی‌ های برجسته و مثبت هر کدام از این سقف ها کدام‌ ها می‌باشند. به‌ طور کلی اگر قصد دارید در مناطق کوهستانی و طبیعی به ساخت ویلا بپردازید، سقف شیب‌دار گزینه‌ عاقلانه‌ای برای شما خواهد بود.

اما از طرف دیگر اگر قصد دارید که در بافت شهری به ساخت ساز بپردازید و میخواهید تمام زمینی که در اختیار دارید را به بنا اختصاص دهید، قاعدتاً باید از سقف معمولی استفاده کنید. سقف های شیب‌دار، باید یک فضای اضافه‌تری را در مقایسه با بنای اصلی ساز در اختیار داشته باشند تا بتوانند به‌ خوبی از سازه محافظت کنند. پس شما تنها زمانی می‌توانید از سقف شیب‌دار استفاده کنید که یک محوطه خالی را برای دور سازه در نظر بگیرید. به‌ طور کلی این شما هستید که باید با توجه به محل سازه، سلیقه خودتان و تشخیص مهندسانی که قصد دارند به ساخت‌ و ساز بپردازند، تعیین کنید که کدام نوع سقف برای شما گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

جمع‌بندی

سعی کنید که حتماً هنگام نهایی کردن تصمیم برای استفاده از یک‌ نوع سقف خاص با متخصصین در این زمینه صحبت کنید. شما می‌توانید با مقایسه سقف شیب‌دار و سقف معمولی، خودتان تا حدی متوجه شوید که استفاده از کدام نوع سقف می‌تواند کاربرد بیشتری برای شما داشته باشد. به ‌هر حال، افراد متخصص بیشتر با فاکتور های محیطی و آب ‌و هوا آشنا هستند و می‌توانند دقیق‌تر شما را در جهت انتخاب یک نوع سقف راهنمایی کنند. پس، سعی کنید که حتماً به ‌نظر متخصصین در این زمینه توجه داشته باشید تا بتوانید با کمترین مشکل و دغدغه از خدماتی که ارائه می‌شود بهره ببرید.

​​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *