پوشش بام تخت جمشید

باران اسیدی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار: باران‌ های اسیدی حاصل آلودگی بیش ‌از حد هوا هستند و می‌توانند تاثیرات مخربی در زندگی ما داشته باشند. یکی از این تاثیرات مخرب شامل ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی در نما، سقف و بدنه اصلی ساختمان ‌های ساخته ‌شده می‌شود. باران اسیدی، به دلیل پی اچی که دارد می‌تواند به ‌راحتی با انواع مختلف مصالح ساختمانی حل شود. برای مثال اگر روی سقف شیبدار از ورق های آهنی استفاده‌ شده باشد، به ‌مرور زمان با بارش باران اسیدی روکش روی این ورق‌ ها از بین می‌رود و همین موضوع می‌تواند باعث شود تا فلز با هوا واکنش نشان دهد و زنگ بزند.

باران اسیدی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار

اما این پیامد، تنها پیامد منفی باران اسیدی نیست. به‌ طور کلی فرقی نمی‌کند که شما برای پوشش روی سقف شیبدار خود از چه گزینه ای استفاده کرده باشید، اگر مراقب پوشش سقف ‌های شیبدار خود نباشید، مطمئنا خوردگی و واکنشهای شیمیایی جزو پیش ‌پا افتاده‌ترین پیامد هایی هستند که می‌توانند در اثر بارش باران اسیدی به وجود بیایند.

تاثیر خوردگی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار

باران اسیدی چیست و چگونه روی خوردگی و واکنشهای شیمیایی ساختمان ‌ها تاثیرگذار است؟

هر چه پی اچ آب باران از هفت به صفر نزدیک‌تر شود، نشان می‌دهد که بارانی که در‌ حال بارش است، اسیدی می‌باشد. معمولاً باران ‌های اسیدی دارای پی اچی بین پنج و شش می‌باشند. اما بارش طولانی‌ مدت آن ‌ها روی ساختمان‌ ها می‌تواند تأثیرات مخربی مانند ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی داشته باشد. با توجه به صنعتی شدن زندگی امروز، شما نمی‌توانید بارش باران‌ های اسیدی را متوقف کنید. هر چه استفاده از سوخت ‌های فسیلی و مواد شیمیایی بیشتر شود، قاعدتاً بارش باران ‌های اسیدی نیز بیشتر خواهد شد.

اما می‌توان با استفاده از روش ‌های متفاوت و گوناگونی، تاثیر ایجاد شده توسط باران اسیدی را تا حد بسیار زیادی پایین آورد و از ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی در نمای ساختمان و همچنین سقف تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد. اسید موجود در آب باران می‌تواند با مواد طبیعی واکنش نشان دهد. یعنی اگر نمای ساختمان‌ ها و یا همچنین سقف ‌ها از مواد معدنی مانند سنگ‌ ها درست شده باشد، قاعدتاً سریع‌تر با مواد موجود در باران اسیدی واکنش نشان می‌دهند.

علاوه‌ بر این موارد، باران اسیدی می‌تواند با فلزها نیز واکنش نشان دهد. اگر بخشی از ساختمان که از آهن یا فلزات دیگر درست شده در معرض بارش باران قرار بگیرد، می‌تواند سریعاً تغییر شکل دهد و خاصیت خودش را از دست بدهد. با تمام این اطلاعات، روش ‌های گوناگون و متنوعی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کند تاثیر باران اسیدی در ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید. 

تاثیر خوردگی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار

چگونه می‌توان تاثیر باران اسیدی در ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی را پایین آورد؟

در ادامه بیایید با یکدیگر بررسی کنیم که چگونه می‌توان تاثیر باران اسیدی روی ساختمان‌ ها را کم‌رنگ‌تر کرد.

استفاده از نما و پوشش مناسب

فاکتور اولی که می‌تواند به شما کمک کند از ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی در اثر بارش باران اسیدی جلوگیری کنید، استفاده از مواد اولیه مناسب برای ساخت ساختمان است. هنگامی ‌که هنوز باران اسیدی شناخته ‌شده نبود و مردم تأثیرات آن را نمی‌دانستند، معمولاً از مرمرها و سنگ آهک برای نمای ساختمان خودشان بهره می‌بردند.

اما این سنگ‌ ها، معمولاً مقاومت بسیار کمی در برابر باران اسیدی دارند و سریع ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد شان را در برابر باران اسیدی از دست می‌دهند. اما راهکاری که می‌تواند به شما کمک کند از ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی جلوگیری کنید، استفاده از مواد اولیه مقاوم می‌باشد. فرقی نمی‌کند که شما قرار است برای نمای ساختمان خودتان از مواد از سنگ‌ ها بهره ‌ببرید، یا سقف شیبدار ساختمان خودتان را در برابر بارش باران‌های اسیدی مقاوم کنید.

حتی فرقی نمی‌کند که شما به‌ دنبال مقاوم کردن سقف ساختمان‌ های مسکونی و ویلا ها خودتان هستید، یا می‌خواهید سقف سوله یا سقف صنعتی را مقاوم کنید. به ‌هر حال استفاده از مواد اولیه‌ای که دارای کلسیم نیستند، می‌تواند به شما کمک کند تا از ساختمان خود را در برابر بارش باران اسیدی محافظت کنید.

شما می‌توانید با تحقیق و جستجو تصمیم بگیرید که استفاده از کدام پوشش برای سقف شیبدار گزینه مناسبی است و می‌تواند مقاومت زیادی از خود در برابر باران اسیدی نشان دهد. برای مثال شما می‌توانید با استفاده از انواع باکیفیت پوشش سقف شیبدار شینگل یا ورق PVC مطمئن باشید که این پوشش می‌تواند مقاومت نسبتاً خوبی از خودش در برابر باران اسیدی نشان دهد.

تاثیر خوردگی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار

شستشوی سقف شیبدار و بدنه ساختمان

روش دیگری که می‌تواند به شما کمک کند از ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی باران اسیدی جلوگیری کنید، شستشو است. شما می‌توانید با شستشوی دوره‌ای نمای ساختمان و همچنین سقف شیبدار خود، مطمئن شوید که تاثیر باران اسیدی را روی نمای روی ساختمان تا حد بسیار زیادی کم کرده‌اید. به این موضوع توجه داشته باشید که خود بارش باران اسیدی نمی‌تواند تاثیر چندانی در خوردگی ساختمان داشته باشد. برای مثال حتی اگر برای دو ساعت به ‌صورت مداوم باران اسیدی ببارد، باز هم نمی‌توان توقع داشت که این باران در طی دو ساعت خوردگی‌ های زیادی را ایجاد کرده باشد‌.

دلیلی که تاثیر باران اسیدی را چندین برابر می‌کند، باقی ماندن مواد اسیدی موجود در باران روی نمای ساختمان و همچنین سقف شیبدار است. راه چاره‌ای که می‌تواند به شما کمک کند از ایجاد خوردگی و واکنشهای شیمیایی در سقف شیبدار جلوگیری نمایید، شستشوی دوره‌ای ساختمان ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید در فواصل زمانی متفاوت بعد از بارش باران اسیدی سقف شیبدار و نمای ساختمان خود را بشویید و اسید باقی‌ مانده روی نمای ساختمان را به‌ طور کامل از بین ببرید.

جمع‌بندی 

تاثیر باران اسیدی غیر قابل ‌انکار است. این باران‌ ها همواره خواهند بارید و همواره تاثیرشان را روی کره زمین خواهند گذاشت. این شما هستید که می‌توانید با به خرج دادن کمی هوش و ذکاوت، تاثیر این باران ‌ها را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید. ما در این محتوا برای شما گفتیم که چگونه می‌توانید از ایجاد خوردگی و واکنش شیمیایی توسط باران اسیدی جلوگیری کنید و عمر سقف شیبدار خودتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. شما می‌توانید با توجه به نکاتی که ما گفتیم، به‌ خوبی از ساختمان‌ های خود محافظت کنید و برای مدت ‌زمان طولانی‌تری نیاز به بازسازی نداشته باشید.

تاثیر خوردگی و واکنشهای شیمیایی بر سقف شیبدار

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09371790195، 22180750-021 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *