پوشش بام تخت جمشید

جلوگیری از اتلاف انرژی با سقف شیبدار: یکی از راه های موثر در جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده از عایق در سقف شیبدار با ضخامت کافی می باشد. شیروانی ساختمان لایه بیرونی سازه محسوب می شود که مستقیما از عوامل جوی تاثیرپذیر است، با زیرسازی مناسب می توان کمک شایانی در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی نمود.


جلوگیری از اتلاف انرژی با سقف شیبدار

به گفته‌ متخصصانی که در زمینه طراحی و تولید انواع متفاوت سقف ‌های شیبدار فعالیت دارند، با استفاده از این نوع سقف ‌ها می‌توان تا حدود 40 درصد به کاهش اتلاف انرژی کمک کرد. دقیقاً به‌ همین دلیل است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای پیشرفته، برای اصلاح الگوی مصرف و همچنین صرفه ‌جویی در مصرف انرژی، معماران از انواع متفاوت سقف ‌شیروانی بهره می برند تا بتوانند نیاز به استفاده از انواع متفاوت سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی را کاهش دهند.

سقف شیبدار چگونه باعث کاهش اتلاف انرژی می شود؟

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که تنها زمانی سقف ‌های شیبدار می‌توانند در صرفه‌ جویی در مصرف انرژی کمک ‌کننده باشند که به ‌صورت مهندسی شده و اصولی طراحی و تولید شوند.

جلوگیری از خروج گرما

با استفاده از سقف شیبدار شما می‌توانید در فصل ‌های سرد سال از خروج گرمای داخل خانه جلوگیری کنید. همین موضوع می‌تواند به کاهش اتلاف انرژی کمک شایانی کند. به ‌منظور کاهش مصرف انرژی هنگام ساخت، بین سقف اصلی خانه و همچنین سقف شیبدار یک فضای خالی در نظر گرفته می‌شود. این فضای خالی کمک می‌کند تا جریان هوای خوبی بین سقف خانه و سقف شیبدار وجود داشته باشد.

همچنین این فضای خالی می‌تواند به ‌عنوان یک عایق حرارتی عمل کند و از خروج هوای گرم درون خانه جلوگیری کند. علاوه ‌بر این موضوع، انواع متفاوت سقف شیبدار پتانسیل بسیار خوبی در زمینه استفاده و نصب انواع متفاوت عایق ‌های حرارتی دارند. شما می‌توانید با نصب این عایق‌ ها و استفاده از باکیفیت‌ترین و تأثیرگذارترین انواع آن ‌ها، میزان مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

خنک نگه‌ داشتن خانه در فصول گرم

علاوه ‌بر کاهش اتلاف انرژی در فصول سرد سال، با استفاده از سقف شیبدار شما می‌توانید در فصول گرم سال نیز خانه خود را خنک‌تر نگه دارید. با استفاده از انواع متفاوت سقف ‌های شیبدار در رنگ‌ های روشن، می‌توان میزان جذب نور خورشید به داخل خانه را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. همان‌ طور که همه شما می‌دانید، رنگ ‌های روشن در فصل تابستان به ‌عنوان یک بازگرداننده‌ی نور و گرمای خورشید عمل می‌کنند. پس رنگ سقف شیبدار و استفاده از سقف های رنگ روشن می تواند از گرم شدن فضای داخل خانه یا ویلای شما به دلیل جذب نور خورشید جلوگیری کند.

همچنین شما می‌توانید از سقف ‌های شیبدار با رنگ تیره نیز بهره ببرید. اما هنگام استفاده از این محصولات اطمینان حاصل فرمایید که رنگدانه ‌های مخصوص منعکس‌ کننده نور خورشید در سقف شیبدار مدنظر شما وجود دارند. علاوه ‌بر این موارد، با توجه به تحقیقات انجام‌ شده استفاده از انواع متفاوت سقف‌ شیبدار در سقف ویلا مخصوصا در هنگام غروب خورشید سریع‌تر گرمای خودشان را از دست می‌دهند. این‌ موضوع به شما کمک می‌کند تا دمای داخل خانه خودتان را در شب‌ های گرم سال راحت تر پایین‌ بیاورید.

به کارگیری شینگل زنبوری قهوه ای ترک در سقف ویلا

صرفه جویی در مصرف برق و نور

علاوه ‌بر کاهش اتلاف انرژی در فصول گرم ‌و سرد سال به دلیل خروج هوای مطبوع درون خانه، با استفاده از سقف شیروانی مدرن شما می‌توانید در مصرف برق نیز صرفه‌ جویی داشته باشید. می توان با طراحی انواع متفاوت پنجره ‌های سقفی که روی سقف شیبدار قرار می‌گیرند، در طول روز نیاز به روشن کردن لامپ‌ را تا حد بسیار زیادی کاهش داد و در مصرف برق صرفه ‌جویی نسبتاً زیادی داشت.

استفاده از انواع متفاوت نورگیر هایی که در محل مناسبی قرار داده شده‌اند‌، می‌تواند به شما کمک کند تا از زمان طلوع خورشید تا زمان غروب خورشید نیاز به روشن کردن لامپ نداشته باشید. همین موضوع باعث شده تا انواع متفاوت سقف شیبدار تاثیر بسزایی در کاهش اتلاف انرژی داشته باشند. طبق تحقیقات انجام ‌شده با استفاده از نورگیر های سقفی، شما می‌توانید تا حدود 50 درصد میزان مصرف انرژی لازم برای روشنایی خانه خودتان را کاهش دهید.

خصوصیات بهترین سقف شیبدار برای جلوگیری از اتلاف انرژی

اتلاف حرارتی، سالیانه رقم های شگرفی را به خود اهمیت می دهند و همواره به عنوان دغدغه صاحبان صنایع به شمار می آید. از همین رو مبحث اتلاف حرارتی در پوشش های بام درمقیاس شهری، این عنصر ساختمانی را حائز اهمیت قرارداده است. بر اساس تحقیق های به عمل آمده در ارتباط با جزئیات پوشش بام و تاثیر طراحی در عملکرد حرارتی مطلوب، بهترین و مناسب ترین بام از نظر عملکرد حرارتی سقف شیبدار 60-30 درجه است که بخش عمده ای از ساختمان شیب به سمت جنوب قرار دارد.

جلوگیری از اتلاف انرژی با سقف شیبدار - پوشش بام تخت جمشید

همانطور که گفته شد، مناسب ترین نوع بام با عملکرد حرارتی مناسب چون سقف شیبدار با شیب بین 30-60 درجه می باشد.

انتخاب پوشش سقف مناسب برای جلوگیری از هدررفت انرژی

امروزه با پیشرفت سریع علم و امکان شبیه سازی کامپیوتری تلاش براین است که از اتلاف انرژی تا میزان چشمگیری جلوگیری شود. لذا توصیه می شود در کنار گزینه های زیبایی و نمای ساختمان قبل از تصمیم گیری برای انتخاب نوع سقف حتما از کارشناسان و طراحان متخصص شرکت پوشش بام تخت جمشید استفاده کنید.

در بحث ذخیره انرژی در بسیاری از کشورهای دنیا، نوع پوشش بام، بسیاربیشتر از بحث زیبایی آن مورد توجه قرارمی گیرد. عایق بودن سقف و استفاده از ابزاری که بتواند مانع از ورود و خروج گرما شود یکی از مهم ترین دغدغه طراحان ازگذشته تا به امروز بوده است. حال آنکه بتوان با زیرسازی سقف شیبدار و همچنین پوشش بام مناسب هم از زیبایی بهره برد و هم در اتلاف انرژی تا حد امکان جلوگیری شود .شرکت پوشش بام تخت جمشید مفتخر است با معرفی تخته OSB و همچنین عایق های XPS پلی استایرن اکسترود شده عایقی بسیار مناسب برای نوع پوشش ساختمان را به عمل آورد.

مزیت استفاده عایق های اکس پی اس و تخته های او اس بی

استفاده از عایق های اکس پی اس و تخته های او اس بی مانع از عبور و حرارت و رطوبت به داخل سازه می شود. همچنین به دلیل کام و زبانه ای بودن، خاصیت عایق دو برابری نسبت به سایر پوشش ها دارد. به دلیل استفاده از موادی که باعث دیرسوزشدن عایق اکس پی اس میشوند، از ورود حشرات موذی به بخش عایق کاملا جلوگیری می شود پس از آن با استفاده از شینگل که عایقی بسیار عالی در برابر گرما و سرما است، پوشش داده می شود.

تلفیق عایق اکس پی اس و تخته اواس بی و شینگل به عنوان به روز ترین و بهترین عایق مهندسی شده به حساب می آید.

ورق PVC عایق مناسب ساختمان

با توجه به خصوصیات ورق PVC، از آن می توان در سقف شیروانی و دیواره های سوله ها، ویلاها، انبارها و همچنین سقف کارخانه، سقف دامداری و … استفاده کرد. استفاده از ورق PVC در سقف سوله به علت خاصیت عایقی که دارد از اتلاف انرژی جلوگیری می کند و از داخل سوله حفاظت می کند.

به کارگیری ورق PVC طرح ذوزنقه سفید

اقدامات دیگر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی

تا این ‌جای محتوا برای شما گفتیم که چگونه می‌توانید با استفاده از سقف شیب‌دار، در زمینه ‌های گوناگون و متنوع از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید. طبق آزمایشات انجام ‌شده حدود 25 درصد انرژی اتلاف انرژی از سقف صورت می‌گیرد. با استفاده از انواع متفاوت سقف ‌های شیبدار شما می‌توانید این درصد اتلاف انرژی را تا حد بسیار زیادی کم‌ کنید. پس یکی از روش ‌های اصلی کاهش اتلاف انرژی، استفاده از سقف‌ های شیبدار است. در کنار این موضوع، استفاده از انواع متفاوت مواد عایق در دیوار ها و پنل درب ‌ها و پنجره ‌ها نیز می‌تواند در کاهش اتلاف انرژی به شما کمک کند.

حدود 35 درصد میزان اتلاف انرژی از دیوار ها و 26 درصد آن از درب ها و پنجره ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید از همان مواد عایقی که برای سقف شیبدار بهره برده‌اید برای دیوارهای خانه خودتان نیز استفاده کنید تا بتوانید به کاهش اتلاف انرژی کمک کنید. علاوه ‌بر این موضوع، استفاده از انواع متفاوت پنجره‌های دوجداره با کیفیت نیز می‌تواند در زمینه کاهش اتلاف انرژی از طریق پنجره ‌ها تاثیر گذار باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

 

Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *